tryczowka@archibial.pl  604 557 740

Msze Św.

w niedziele i święta:
9:00, 11:00

w dni powszednie:
7:00
maj, czerwiec i październik - 18:00

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
przed Mszą Św.

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

na telefon:

tel: 604 557 740

Więcej informacji

Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła

niedziela 19.11.2023

 1. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy wzięli udział w modlitwie podczas trwającej Nowenny w Katedrze i w samej Uroczystości Matki Bożej Miłosierdzia. Dziękuję także tym, którzy wzięli udział we Mszy Św. w piątek, która była sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców naszej parafii.
 2. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za udział w „Dniu u Mamy”. Kolejne spotkanie formacyjne odbędzie się w I Niedzielę Adwentu 3 grudnia.
 3. Dziś o godz. 17:00 kolejne spotkanie dla chętnych osób, które chciałyby współtworzyć parafialną grupę teatralną. Dolna granica wieku to 16 lat. Spotkanie odbędzie się na plebanii. Zapraszam.
 4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Fundusz Remontowy naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary! Jednocześnie dziękuję za wiele pracy wykonanej w dniu wczorajszym przy Kościele i plebanii. Dziękuję Paniom i Panom.
  Wczesną wiosną zaplanowane są prace przy ułożeniu drogi procesyjnej wokół Kościoła i ułożenie polbruku przy plebanii. Powstanie również kilkanaście miejsc parkingowych od strony wschodniej wzdłuż parkanu. Będzie to ogromny wydatek, który ograniczy nasze prace w innym zakresie, ale mam nadzieję, że wspólnie podejmiemy i ten trud. Dziękuję już w tej chwili za zrozumienie.
 5. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy kolejny Rok Liturgiczny. Rozpocznie się on okresem Adwentu. W tym czasie zapraszam na Msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty: w poniedziałki o 18:00, środy i soboty o 6:30. W soboty zapraszam na wspólne śniadanie na plebanii.
  Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 6-7-8 grudnia. Poprowadzi je Ks. Gaweł Korzeniecki. Nabożeństwo 40 godzinne będziemy przeżywać przed odpustem w lipcu.
 6. Z racji na coraz chłodniejsze dni, proszę ubierać się do Kościoła dostatecznie ciepło. Dzieci, mam też na myśli chłopców, mogą uczestniczyć w Eucharystii w nakryciu głowy. Są jednak takie momenty podczas Mszy, jak odczytywanie Ewangelii czy Konsekracja, kiedy należałoby zdjąć nakrycie głowy. Te momenty wymagają naszego zupełnego skupienia. W niedługim czasie pojawią się też poduszeczki pod kolana, z których będzie można korzystać. Przy tym miejscu pragnę przypomnieć, że właściwą postawą liturgiczną, którą należy przyjąć podczas klękania, jest uklęknięcie na oba kolana, na prawe i lewe. Przyklęknięcie na jedno kolano jest w momencie kiedy, np. przechodzimy z jednej nawy do drugiej. Postawa klęcząca to wyraz wielbienia Pana Boga.
  Od jutra, w dni powszednie i mniejsze święta, do Kościoła będziemy wchodzić przez boczne drzwi. Główne drzwi będą otwarte w niedziele i uroczystości.
 7. Trwają prace nad pierwszym biuletynem parafialnym. Mamy nadzieję, że zostanie przez nas wszystkich miło przyjęty.
 8. Pomnażajmy to, co otrzymaliśmy od Boga i starajmy się nie zmarnować Jego darów..

Proboszcz, Ks. Rafał Arciszewski


Poprzednie ogłoszenia