tryczowka@archibial.pl  604 557 740

Msze Św.

w niedziele i święta:
9:00, 11:00

w dni powszednie:
7:00
maj, czerwiec i październik - 18:00

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
przed Mszą Św.

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

na telefon:

tel: 604 557 740

Więcej informacji

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu

niedziela 17.03.2024

 1. Dziękuję bardzo ks. Pawłowi Żukowskiemu za wygłoszone rekolekcje. Dziękuję Księżom, którzy pełnili posługę w konfesjonale podczas rekolekcji. Dziś po południu o godz. 15:00 odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa w Klewinowie. Informacje organizacyjne: początek w Nowym Klewinowie (tzw. ferma) od Nr domu 72 (posiadłość śp. Zajkowskiego Tadeusza, sołtysa) zaś parking będzie oznakowany - dostępny przy kaplicy oraz wioskowej świetlicy. Bardzo mocno, w imieniu swoim, a przede wszystkim mieszkańców Klewinowa, zapraszam do wspólnej modlitwy.
 2. Pragnę bardzo mocno podziękować za przepiękne przeżycie uroczystości związanej z nadaniem awansu na stopień pułkownika śp. Janowi Kamieńskiemu. Dziękuję dużej liczbie parafian zaangażowanych już od dłuższego czasu w przygotowania do tej uroczystości. Dziękuję wszystkim funkcyjnym w dniu samej uroczystości. Goście wyjechali zbudowani postawą parafian z Tryczówki. Wiele słów pochlebnych w kierunku parafian usłyszałem w ostatnim czasie.
  Dziękuję pracującym przy powstaniu Miejsca Pamięci i Chwały.
  Dziękuję dbającym o porządki na terenie przy Kościele i plebanii, za prace wokół, ale także duże prace porządkowe na plebanii i w Kościele. Dziękuję za dekoracje kwiatowe.
  Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza na czele z ceremoniarzem liturgii Łukaszem.
  Dziękuję Chórowi i Pani Gabrieli za uświetnienie uroczystości.
  Dziękuję Panom dbającym o organizację ruchu na parkingach, dziękuję również naszej straży z OSP Złotniki.
  Dziękuję całej ekipie odpowiadającej za przygotowanie posiłku dla gości i parafian, zarówno w Domu Rekolekcyjnym w Bogdankach jak i na plebanii. Tutaj dziękuję za koordynację wszystkich działań szczególnie Pani Asi i Pani Małgosi. Dziękuję całej ekipie osób zaangażowanych w przygotowanie posiłków, a także za sprawne wydawanie i sprzątanie.
  Dziękuję za uwiecznienie uroczystości na zdjęciach: Pani Marcie i Panom Piotrowi, Łukaszowi i Cezaremu.
  Dziękuję za ofiarowany i złożony wieniec od Parafian z Tryczówki.
  Osobom, których nie wymieniłem z imienia i nazwiska, a które włożyły swoje serce i trud w powyższą uroczystość również bardzo mocno dziękuję.
  Dziękuję też kilku cichym ofiarodawcom, którzy wsparli całe przedsięwzięcie finansowo.
  Na koniec pragnę podziękować Parafianom, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w uroczystościach. Dziękuję za Waszą oznakę Patriotyzmu.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Remontowy naszej parafii. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się pracę związane z układaniem nowej drogi procesyjnej, parkingu przy parkanie, parkingu przy plebanii i drogi dojazdowej do budynków gospodarczych. To będzie kosztowna inwestycja, ale mamy nadzieję, że posłuży na długie lata. Dzięki zaangażowaniu Pana Wójta ma być w najbliższym czasie zrealizowana iluminacja naszego Kościoła. Mocniej będziemy dziękować jak już takowa instalacja zaświeci 😊.
 4. Zapraszam do udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej 22 marca. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20:00 i potem wyruszymy w 20 km trasę. Trasa będzie wiodła drogami asfaltowymi. Odbędzie się w charakterze pokutnym. Uczestnicy są proszeni o zabranie kamizelek odblaskowych, latarek i gorącej herbaty. Rozpoczęcie i zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele w Tryczówce.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Zapraszam w sposób szczególny na godzinę 11:00. Gromadzimy się przed głównym wejściem plebanii. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm ruszymy w uroczystej procesji do Kościoła.
 6. Za tydzień po Mszy Św. o 11:00 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.
 7. Panie Jezu, chcemy poznać Ciebie. Nie tylko znać Cię z przyzwyczajenia, powierzchownie, z dawnej katechezy, ale poznać Cię osobiście przez rozpamiętywanie Twojego słowa i życia. Niech zasmakujemy w Twojej przyjaźni...

Proboszcz, Ks. Rafał Arciszewski


Poprzednie ogłoszenia